stack

/خانه /فروشگاه   /ثبت نام   /فراموشی رمز      

شما هنوز وارد سیستم نشده اید

HyperLink

1397/07/04,14:43:44HyperLink
HyperLink

فعالیت های موسسه فرهنگی سرای فردوسی

-55
 
دوازدهمین جلسه : شماره
آب و جنبه های فرهنگی آن با اشاره ای به جشن های آبانگان : موضوع
 
26 آبان 1389 : زمان بلوار تلویزیون، تالار ساپکو
: مکان

دوازدهمین گردهمایی میان فصلی فرهنگسرای فردوسی (با محور آب)

 

دوازدهمین جلسه ی میان فصلی فرهنگسرای فردوسی همزمان با عید سعید قربان، با محور «آب و جنبههای فرهنگی آن، با اشارهای به جشنهای آبانگان» با همکاری انجمن نیکوکاری مهندس شادی یزدان بخش با برنامه های متنوّع برگزار شد.

 

 

در این همایش که رأس ساعت 5 بعدازظهر روز چهارشنبه 26 آبان ماه 1389 در تالار اجتماعات ساختمان ساپکو (بلوار تلویزیون) برگزار شد. پس از پخش برنامه تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلامی و عرض تبریک به مناسبت عید سعید قربان، دکتر یاحقی ضمن عرض خیرمقدم به حاضران در موضوع جشن های آبان بالاخص دو جشن مهم آبانگان (دهم آبان) و آفریجگان (30 آبان) و ارتباط آن با آب و ماه آبان سخن گفت.
سخنران اصلی همایش آقای مهندس لباف خانیکی بود که با پاورپوینت از مطالعات وسیعی که در قنات قصبه ی گناباد داشتند گزارشی مبسوطی ارائه کردند. آنگاه آقای مهدی سیدی عضو هیأت مدیره فرهنگسرا در خصوص تنگناهایی که شهر مشهد در گذشته ها برای تأمین آب مصرفی خود داشته و تدابیری که در مقاطع مختلف در این خصوص اندیشیده شده است سخن گفتند. و پس از آن ضمن خیرمقدم به گروه کوهنوردانی که در جمع حضور داشتند با اشاره به اهمیت رودهای خراسان در شاهنامه و حقابه ی تاریخی منطقه از این رودها به موضوع سد دوستی و شبکه آبرسانی به مشهد اشاره کردند و دقایقی هم در مورد کوههای خراسان در شاهنامه سخن گفتند.
در ادامه برنامه آقای محمودرضا آرمین همزمان با نشان دادن فیلمی از روزهای پرآبی هامون در دهه های گذشته و خشکسالی های سالهای اخیر منطقه ی سیستان گزارشی ارائه کردند و اشعاری را به این مناسبت از سروده های خودشان خواندند.
آقای دکتر محمدحسین پاپلی یزدی در مورد خدمات بی شائبه ی آقای مهندس سید مرتضی حسینی (مدیر شرکت آب منطقه ای خراسان) که اخیراً به افتخار بازنشستگی نائل آمده اند سخن گفتند و نقش مهمّ و اساسی این مدیر خدمتگزار را در استفاده از مخازن سدّ دوستی و شبکه ی آبرسانی به شهر مشهد و فرهنگسازی هایی که برای بهبود وضع استفاده از آب توسط ایشان صورت گرفته نشان دادند.
آنگاه طی فیلم کوتاهی گوشه هایی از خدمات آقای مهندس حسینی برای حاضران نمایش داده شد، و سپس لوح تقدیر فرهنگسرای فردوسی به شرح زیر قراءت و به همراه کتابها و هدایایی که فرهنگسرا، دوستان و همکاران ایشان پیش بینی کرده بودند به نامبرده تقدیم شد.
 
                                                 به نام خداوند جان و خرد
 
جناب آقای مهندس سید مرتضی حسینی
مدیر دانا دل و احیاگر شرکت آب منطقه ای خراسان
فرهنگسرای فردوسی به عنوان یک مؤسسه ی مردم نهاد، افتخار دارد که با اهدای این لوح سپاس از خدمات شایسته و بایسته ی حضرت عالی در مسیر تأمین یکی از نیازهای اولیه ی مردم مشهد و تلاشهای نمایان شما برای بهبود فرهنگ استفاده از آب، قدردانی و برای جناب عالی در دوران بازنشستگی نشاط و شادابی ایام خدمت آرزو کند.
                                                                                 دکتر محمدجعفر یاحقی
                                                                                مدیر فرهنگسرای فردوسی
 
در پایان آقای مهندس حسینی ضمن تشکر از فرهنگسرای فردوسی و همه ی حاضران دقایقی در اهمیت آب و ضرورت استفاده آن در شهر مقدس مشهد سخن گفتند.
اجرای قطعاتی از شاهنامه توسط آقای اسماعیل زاده و همکارانشان پایان بخش این جلسه ی میان فصلی بود.

 HyperLink
HyperLink

HyperLink
HyperLink


ورود به پنل کاربری
نام کاربری :  
رمز عبور :  
شما وارد سیستم نشده اید
رمز عبور را فراموش کرده ام
ثبت نام جدید

         در حال بروز رسانی سایت55


تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی و هنری سرای فردوسی می باشد
طراحی و پیاده سازی : باتیس