stack

/خانه /فروشگاه   /ثبت نام   /فراموشی رمز      

شما هنوز وارد سیستم نشده اید

HyperLink

1397/07/04,14:42:47HyperLink
HyperLink

فعالیت های موسسه فرهنگی سرای فردوسی

-40048

سی و هفتمین گردهمایی مؤسسه فرهنگی هنری سرای فردوسی با عنوان «بنیاد خرد»

ششم اسفندماه 1395

 

شامگاه جمعه ششم اسفندماه 1395، سی و هفتمین گردهمایی میان فصلی موسسه فرهنگی سرای فردوسی، عنوان« بنیاد خرد» را انتخاب کرده بود تا فرصتی باشد برای بزرگداشت مردی از دیار خراسان که دانش و حکمت او هنوز هم زبانزد است؛ خواجه نصیرالدین توسی و روز مهندس.

در این برنامه که در بنیاد فرهنگی آریو مصلی نژاد  با حضور جمعی از مهندسان برگزار شد، پس از اجرای قطعه« آفرین فردوسی»، دکتر یاحقی ضمن خیر مقدم به حاضرین از مناسبت های اسفند ماه و از درگذشتگان این ماه، زنده یادان دهخدا، بنان، دکتر مصدق، سیمین دانشور، ذبیح ا... صاحبکار و... یاد کرد. 

پس از پخش نماهنگ مستندی از سرگذشت و آثار خواجه نصیرالدین طوسی، آقای مهندس لباف خانیکی باستان شناس و مدیر کل سابق اداره کل  میراث فرهنگی وگردشگری خراسان رضوی در خصوص تنسوخ نامه ایلخانی اثر استاد و دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیر طوسی مطالبی را به استحضار حضار حاضر در این همایش رساند.

مهندس لباف خانیکی با بیان این نکته که خواجه نصیر طوسی در بسیاری از علوم زمان خود استاد بود و یکی از علومی که به دستور پادشاهان زمان خود کار کرد علم کانی شناسی و جواهرشناسی و معدن بود و در این باب مطالبی را از خواجه نصیر طوسی ارائه کردند. 

 

 

مهندس حسین کامران دیسفانی، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، به عنوان سخنران ویژه این مراسم با عنوان «دانش مهندسی و نیازهای روز» طی سخنانی با بیان اینکه اهمیت دانش مهندسی از دیرباز تاکنون، به کاربرد دانش مهندسی در عرصة تأمین نیازهای امروز و قابلیّت هایی که در سازمان نظام مهندسی برای این نیازها ایجاد گردیده با کمک آمار و ارقام پرداخته و همچنین تلاش در جهت نهادینه ساختن فرهنگ مهندسی و ارتقاء آن و استفاده از روش های علمی در سطح های زیرساختی کشور را ضروری دانسته است. 

در ادامه برنامه، به شاهنامه خوانی توسط آقای «علیرضا قلی زاده» نوجوان دانش آموز اختصاص یافت که مورد تشویق مهمانان قرار گرفت

در آخرین بخش این نشست، پس از پخش نماهنگی در بزرگداشت زنده یاد علی باقرزاده، یار دیرین و عضو مجمع عمومی سرای فردوسی، کتاب « بقا به داربقا» که مجموعه ای از نوشته ها و سوگ سروده هایی در باره زنده یاد باقرزاده است، با حضور دکتر یاحقی، دکتر راشد محصل و فرزند استاد بقا رونمایی شد. 

 

و پایان بخش برنامه های این همایش، اجرای برنامه هنری موسیقی بود که با دو نوازی دف و سنتور جوانان هنرمند آقایان عماد غیوری و سیامک صدرآراء همراه بود.

 


HyperLink
HyperLink

HyperLink
HyperLink


ورود به پنل کاربری
نام کاربری :  
رمز عبور :  
شما وارد سیستم نشده اید
رمز عبور را فراموش کرده ام
ثبت نام جدید

         در حال بروز رسانی سایت55


تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی و هنری سرای فردوسی می باشد
طراحی و پیاده سازی : باتیس