stack

/خانه /فروشگاه   /ثبت نام   /فراموشی رمز      

شما هنوز وارد سیستم نشده اید

HyperLink

1397/07/04,14:43:47HyperLink
HyperLink

فعالیت های موسسه فرهنگی سرای فردوسی

-30036

 

پنجمین سالگرد دکتر اصغر مینو همزمان با بزرگداشت سعدی و تولد حضرت علی (ع)


selected-news.aspx?id=-30068

 پنجمین سالگرد دکتر اصغر مینو

چهارشنبه اول اردیبهشت ماه 1395 جمعی از اعضای سرای فردوسی بر مزار واقف ساختمان این مؤسسه حاضر شدند تا همراه با مسؤلان شهرداری طرقبه و کودکان و مسؤلان خیریه گلستان علی(ع) ادای احترامی به دکتر اصغر مینو بنمایند.

در این قسمت و پس از حضور تعداد زیادی از دوستداران و علاقهمندان بر سر آرامگاه شادروان دکتر مینو، ابتدا آقایان ناصری و یاوری اشعاری در ستایش اهداف و رفتار نیکوی شادروان دکتر مینو قرائت کردند. آنگاه آقای دکتر کرامت مینو نمایندة خانوادة مینو از منش دکتر مینو سخن گفت و از مسئولان سرای فردوسی قدردانی و سپاسگزاری نمود و برای تلاش بیشتر از سوی شهرداری به منظور رسیدگی و آبادسازی زمین موقوفه یادآوری نمود. آقای زمانی از دوستداران شادروان دکتر مینو به بیان خاطراتی از وی پرداخت و آقای دکتر یاحقی مدیرعامل سرای فردوسی نیز به ویژگیهای اخلاقی و رفتاری شادروان دکتر مینو و اهداف بلند او برای تعالی فرهنگ و ادب ایرانزمین سخن گفت.

در پایان برنامه و پس از قرائت فاتحه، آرامگاه دکتر مینو گلباران شد.

به همین مناسبت و البته سالگرد درگذشت ملک الشعرا بهار، بزرگداشت سعدی و ولادت حضرت علی(ع)، مؤسسه سرای فردوسی مراسمی در مجتمع چالی دره شهر طرقبه پیش بینی کرده بود. در ابتدا دکتر الهامی که اجرای برنامه را هم برعهده داشت از مناسبتها یاد کرد و با خواندن چند شعر خاطره انگیز از سعدی و ملک الشعرا بهار از آقای سیدی خواست که شرح کامل تری از مناسبتها ارائه کند.

سیدی ضمن بر شمردن مناسبتهای اوایل اردیبشت ماه از دکتر مینو و خدمت بزرگ او به فرهنگ و فرهنگسرای فردوسی یاد کرد، با اشاره به علاقه شخصی دکتر مینو به سعدی اضهار امیدواری کرد که بتوان یک محفل سعدی شناسی نیز در سرای فردوسی بر پا کرد. همچنین از مساعدتها و طرح های پیش رو برای بهره برداری از باغچه دکتر مینو که بخشی از مسئولیتش از این پس برعهده سرای فردوسی خواهد بود یاد کرد و توضیح بیشتر را به آقای شاکری قائم مقام مدیرعامل چالیدره واگذار کرد.

شاکری به سبب مسئولیت خود ابتدا توضیحاتی از شکل گیری مجموعه تفریحی گردشگری چالیدره ارائه کرد. بنا به گفته وی پس از انجام پروژه تحقیقاتی جمع آوری آبهای فصلی منطقه جهت کشاورزی این محیط فراهم آمد و با زدن یک سد خاکی در زمان مناسب آبگیری آن انجام شد و پس از آن با مساعدت مسئولان این فضای تفریحی گردشگری ساخته شد. در ادامه وی از دستور فرماندار طرقبه، مهندس حسینی، که در جلسه نیز حضور داشت برای بهره برداری فرهنگی از موقوفه دکتر مینو صحبت کرد و قول داد که با کمک و همفکری مهندسان ساخت چالیدره برای ساخت مجموعه ای درخور در باغ موقوفه دکتر اصغر مینو طرحی ارائه شود.

دکتر راشد محصل از دوستان دکتر مینو چند دقیقهای از دوست دیرین خود گفت، رئیس هیات مدیره سرای فردوسی به سابقه آشنایی خود با دکتر مینو در سال 1342 اشاره کرد که همزمان بوده است با مهاجرت اصغر مینو از شیراز به مشهد گفت و از ذکر دغدغههای دکتر مینو در ارتقاء فرهنگ جامعه که چند وجهی بود او با اهدا خانه اش به سرای فردوسی و باغش به سازمان فرهنگی شهرداری طرقبه و کودکان یتیم گلستان علی(ع) سعی کرد یادگاری در هر بخش و مقوله اجتماعی باقی بگذارد.

دکتر یاحقی نیز ضمن خوشامد و تشکر از مسئولان چالیدره به ضعفها و کمکاریهای فرهنگی در خراسان و مشهد اشاره کرد و به لزوم توجه و صرف هزینه برای این بخش در میان مسئولان و مدیران استان اشاره کرد.

اجرای برنامه های موسیقی به فراخور حال توسط چند تن از همراهان سرای فردوسی از دیگر بخشهای جلسه بود در بخش اول  آقایان کفاش و خالقی با صدا و ساز خود چند دقیقهای حاضران را مهمان کردند و در بخش دوم دو جوان تایبادی چند قطعه از موسیقی مقامی اجرا کردند.

در میان حاضران که از دوستان و خانواده دکتر مینو و اعضا و همراهان سرای فردوسی و مسئولان و مقامات فرمانداری و شهرداری طرقبه بودند خانم امامی مسئول پناهگاه حیوانات مهر مشهد نیز بود. 

 HyperLink
HyperLink

HyperLink
HyperLink


ورود به پنل کاربری
نام کاربری :  
رمز عبور :  
شما وارد سیستم نشده اید
رمز عبور را فراموش کرده ام
ثبت نام جدید

         در حال بروز رسانی سایت55


تمام حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی و هنری سرای فردوسی می باشد
طراحی و پیاده سازی : باتیس